noushejan
18 بهمن 1401 - 17:56

جشن پیروزی انقلاب با حضور ۳۰ هزار دختر دهه هشتادی در مشهد+تصاویر

جشن بزرگ دختران انقلاب با عنوان " ایران دخت" با حضور ۳۰ هزار دانش آموز دختر امروز در ورزشگاه امام رضا(ع) مشهد برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهدمقدس، امروز و در آستانه سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، ورزشگاه امام رضا(ع) مشهد شاهد نمایشی باشکوه از دختران دهه هشتادی و نودی بود که هرچند سن و سال آنها به دوران انقلاب نمی‌رسد اما، مشتاقانه در میدان حاضر بودند و شعارها و سرودهای انقلابی را با زیباترین لحن سر دادند.

ورزشگاه امام رضا علیه السلام و اطراف آن مملو از جمعیت بانوانی بود که با پرچم‌های جمهوری اسلامی ایران و همزمان با دهه فجر انقلاب اسلامی به میدان آمده بودند تا اعلام کنند به هیچ قیمتی دست از این انقلاب و حجاب که میراث حضرت زهرا(س) و حضرت زینب کبری(س) است و خون شهدای بسیاری برای صیانت از آن ریخته شده، بر‌نمی‌دارند و تا پای جان به آرمان‌های انقلاب وفا دارند.

در این بین معلمان نیز شاگردان خود را همراهی کردند و همگی با خواندن سرود ملی و همچنین سرود «ای ایران»، نمایشی از اقتدار ایران را ترسیم گر شدند.

قرائت قرآن کریم، همخوانی سرود ملی ایران، زیارت امام رضا(ع)، ترانه خوانی حسین حقیقی، حامد سلطانی، میلاد هارونی با موضوع ایران، اجرای سرود و طبل کوبی از جمله برنامه‌های این جشن بزرگ بود.

همچنین در پایان این جشن از 14 نفر از نخبگان علمی و ورزشی و فرزندان شهدا تجلیل شد.

عکس‌ از مریم رحمانی زاده

انتهای پیام/282/ن

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1025521